Dieta i odżywianie - Artykuły kulinarne

Jak rozplanować posiłki w ciągu dnia, czyli co jeść i kiedy?
Ile razy dziennie należy jeść i w związku z tym jak najlepiej rozłożyć spożywanie posiłków w czasie doby? Wydaje się, że udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie jest nie możliwe, chociażby z powodu tego, że każdy organizm jest inny, a ponadto wiele zależy również od jego wieku.
Dieta biurowa - co jeść w pracy?
Wielogodzinne siedzenie przy biurku nie sprzyja smukłej sylwetce. W pracy jemy nieregularnie, chętnie sięgamy po wysokokaloryczne batoniki i czekoladki, które szybko, ale też niestety na krótko zaspokoją głód i dodają energii.
Dieta dla sylwetki typu gruszka
Figura typu gruszka charakteryzuje się szerokimi biodrami, masywnymi udami i jednocześnie wąskimi, smukłymi ramionami.
Dieta dla sylwetki typu jabłko
Wydatny brzuszek, słabo zarysowana talia, szerokie ramiona i szczupłe nogi... Wszystkie te cechy wskazują, że mamy do czynienia z figurą typu jabłko.
Sposoby na niestrawność po przejedzeniu
Niestrawność to najprościej mówiąc zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, które skutkują nieprzyjemnymi dolegliwościami.
Jak poprawić przemianę materii?
Przemiana materii to po prostu proces przetwarzania pożywienia w energię. Jej tempo jest uzależnione przede wszystkim od wieku, masy ciała, trybu życia, sposobu odżywiania i stanu zdrowia.
Dieta odkwaszająca
Równowaga kwasowo-zasadowa jest warunkiem zachowania zdrowia. Nawet niewielkie odchylenia pH krwi mogą wywołać liczne problemy zdrowotne.
Pomocnicy w odchudzaniu
Wszyscy będący na diecie i dbający o linię powinni do codziennego jadłospisu włączyć kilka produktów-pomocników w odchudzaniu.
Najczęściej popełniane błędy podczas odchudzania
Kolejna próba zrzucenia zbędnych kilogramów i kolejna porażka? Być może to niepowodzenie jest efektem błędów popełnianych podczas odchudzania.
Odchudzanie bez efektu jo-jo
Nie sztuką jest schudnąć, ale utrzymać osiągnięty rezultat. Niestety największym problemem dla wielu osób odchudzających jest efekt jo-jo.
Dieta to nie wszystko...
By uzyskać wymarzoną sylwetkę, bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Ale skrupulatne liczenie kalorii i wyrzeczenia to nie wszystko.
Dieta w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy
Choroba wrzodowa ma miejsce, gdy dochodzi do miejscowego ubytku błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy.
10 zasad zdrowego odżywiania
Co zrobić, by cieszyć się zdrowiem, tryskać energią i na długo zachować siły witalne? Odpowiedź jest prosta - zadbać o codzienną dietę.
Dieta dla diabetyków
W leczeniu cukrzycy ważną rolę odgrywa zdrowy styl życia. Wskazany jest więc umiarkowany, aczkolwiek regularny wysiłek fizyczny i zdrowa dieta.
Newsletter

Szukasz kulinarnych inspiracji? Zapisz się na newsletter smaczny.pl aby co kilka dni otrzymać od nas porcję ciekawych przepisów i porad.

Newsletter jest i będzie bezpłatny. Nikomu nie przekazujemy Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili ze smaczny.pl.

Progmid 2003 - 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.