Artykuły kulinarne

Dieta dla sylwetki typu gruszka
Figura typu gruszka charakteryzuje się szerokimi biodrami, masywnymi udami i jednocześnie wąskimi, smukłymi ramionami.
Pomysły na cukinię w letnim menu
Cukinia jest niskokaloryczna, ma delikatny smak, który świetnie komponuje się z różnymi dodatkami i umożliwia różnorodne zestawienia kulinarne.
Krewetki w kuchni
Krewetki, choć małe, dają szerokie pole do kulinarnego popisu. Ich delikatne mięso można przyrządzać na wiele sposobów i podawać w różnej formie - jako danie główne, składnik sałatek lub przystawek zarówno na zimno, jak i ciepło.
Przeciwdepresyjny dziurawiec
Dziurawiec jest jedną z najbardziej popularnych roślin leczniczych. Jego właściwości znane były już w starożytności.
Co można zrobić z jeżyn?
Jeżyny doskonale smakują na surowo, ale nadają się także do wypieków, deserów i na przetwory.
Jeżyny w profilaktyce przeciwnowotworowej
Jeżyny to jedne z najstarszych i najbardziej powszechnych owoców. Są skarbnicą cennych dla zdrowia witamin, składników mineralnych i antocyjanów.
Krewetki - zdrowy przysmak z mórz
Krewetki to najbardziej znane i lubiane owoce morza. Swoją popularność zawdzięczają delikatnemu i smacznemu mięsu, ale także wysokiej wartości odżywczej.
Dieta dla sylwetki typu jabłko
Wydatny brzuszek, słabo zarysowana talia, szerokie ramiona i szczupłe nogi... Wszystkie te cechy wskazują, że mamy do czynienia z figurą typu jabłko.
Fosfor niezbędny do życia
Fosfor jest jednym z makroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.
Sposoby na niestrawność po przejedzeniu
Niestrawność to najprościej mówiąc zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, które skutkują nieprzyjemnymi dolegliwościami.
Zatrucie pokarmowe podczas wakacji
Zatrucie pokarmowe to częsta letnia dolegliwość, która zwykle pojawia się w najmniej odpowiednim momencie i potrafi skutecznie uprzykrzyć urlop.
Co pić w czasie upałów?
Gdy za oknem upał, zapotrzebowanie organizmu na płyny znacznie wzrasta. Wysokie temperatury sprawiają bowiem, że tracimy wodę w błyskawicznym tempie.
Odtruwające właściwości poziomki
Poziomki to niepozorne owoce o charakterystycznym smaku i niepowtarzalnym aromacie.
Alergia po użądleniach owadów
Lato to okres dużej aktywności owadów. To właśnie wtedy jesteśmy wyjątkowo narażeni na użądlenia przez pszczoły, osy i szerszenie.
Newsletter

Szukasz kulinarnych inspiracji? Zapisz się na newsletter smaczny.pl aby co kilka dni otrzymać od nas porcję ciekawych przepisów i porad.

Newsletter jest i będzie bezpłatny. Nikomu nie przekazujemy Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili ze smaczny.pl.

Progmid 2003 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.