Artykuły kulinarne

Jak poprawić przemianę materii?
Przemiana materii to po prostu proces przetwarzania pożywienia w energię. Jej tempo jest uzależnione przede wszystkim od wieku, masy ciała, trybu życia, sposobu odżywiania i stanu zdrowia.
Dieta odkwaszająca
Równowaga kwasowo-zasadowa jest warunkiem zachowania zdrowia. Nawet niewielkie odchylenia pH krwi mogą wywołać liczne problemy zdrowotne.
Mięta pieprzowa na dolegliwości żołądkowe
Mięta jest jednym z najbardziej wszechstronnych i popularnych ziół w domowych apteczkach.
Pora na pora
Por jest bliskim kuzynem cebuli i podobnie jak ona wykazuje liczne właściwości zdrowotne.
Wakacyjna apteczka
Okres urlopowy jest chyba najbardziej wyczekiwanym okresem w ciągu roku. Odpoczynek, podróże i wzmożona aktywność często niestety wiążą się ze zdrowotnymi dolegliwościami.
Jak grillować łososia?
Łosoś jest idealną rybą do grillowania - podczas pieczenia nie rozpada się ani nie rozwarstwia.
Czego nie należy zamrażać?
Niektóre produkty nie nadają się do zamrażania. Są to na przykład: całe jajka - surowe pękają, a gotowane mogą stać się włókniste; majonez, ponieważ się rozwarstwia; śmietana, jogurt - traci jednolitą konsystencję; produkty z żelatyną, bo nabierają gąbczastej konsystencji; żółte sery z niewielką zawartością tłuszczu - po rozmrożeniu będą się kruszyć; napoje gazowane, bo mogą eksplodować; owoce i warzywa zawierające dużo wody - będą po prostu niesmaczne.
Jakie sosy do sałatek?
Sosy i dressingi są przysłowiową kropką nad „i”. To właśnie te dodatki decydują o smaku potrawy, dodają im finezji i niezwykłego aromatu.
Jak skutecznie zapobiegać żylakom?
Żylaki to nie tylko problem estetyczny. Nieleczona choroba to duże prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych powikłań, a nawet zagrożenie dla życia.
Kiedy unikać słońca?
Nadmierna ekspozycja na słońce jest szkodliwa... to już wiemy. Czasem jednak bywa tak, że krótki seans opalania kończy się poparzeniami, wysypką i przebarwieniami.
Czym zastąpić biały cukier?
Cukier krzepi! Tak brzmiało jedno z najbardziej znanych haseł reklamowych... Ale dietetycy i lekarze mają zgoła odmienne zdanie.
Morele - naturalne bogactwo beta-karotenu
Morele znane były już przed 5000 lat. Były stałym elementem diety Chińczyków, ponieważ uważali, że przedłużają życie.
Pomocnicy w odchudzaniu
Wszyscy będący na diecie i dbający o linię powinni do codziennego jadłospisu włączyć kilka produktów-pomocników w odchudzaniu.
Ciętym kwiatom w wazonie przedłuży życie...
Ciętym kwiatom w wazonie przedłuży życie szczypta soli wsypana do wody w wazonie.
Newsletter

Szukasz kulinarnych inspiracji? Zapisz się na newsletter smaczny.pl aby co kilka dni otrzymać od nas porcję ciekawych przepisów i porad.

Newsletter jest i będzie bezpłatny. Nikomu nie przekazujemy Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili ze smaczny.pl.

Progmid 2003 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.