Artykuły kulinarne

Kalendarz robienia przetworów
Domowe przetwory są smaczne, zdrowe i naturalne... Jednym słowem - bezkonkurencyjne!
Kwiaty czarnego bzu w kuchni
Czarny bez jest niezwykle popularnym krzewem na terenie całej Polski. Rośnie na łąkach, przy drogach, w zaroślach, parkach, na skrajach lasów.
Wapń na mocne kości
Wapń jest pierwiastkiem o istotnym znaczeniu dla zdrowia. Znany jest przede wszystkim jako podstawowy materiał budulcowy kości i zębów, ale odpowiada także za wiele ważnych funkcji organizmu.
Najczęściej popełniane błędy podczas odchudzania
Kolejna próba zrzucenia zbędnych kilogramów i kolejna porażka? Być może to niepowodzenie jest efektem błędów popełnianych podczas odchudzania.
Jak myć owoce i warzywa?
Warzywa i owoce dostarczają wielu witamin, minerałów i błonnika. Są więc niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.
Jak obniżyć poziom cholesterolu?
Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Problem pojawia się, gdy jego poziom jest zbyt wysoki.
Gotowanie z dzieckiem
Gotowanie z dzieckiem to nie tylko pomysł na wspólne spędzenie czasu, budowanie dobrych relacji i więzi rodzinnych, ale także ogromna frajda dla malucha, a jednocześnie nauka samodzielności, odpowiedzialności i pracy w zespole.
Bakłażan na obniżenie ciśnienia
Bakłażan to popularne warzywo kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej. Określany jest także jako oberżyna, gruszka miłosna czy jajko krzewiaste.
Lubczyk - naturalna przyprawa maggi
Lubczyk to aromatyczna przyprawa, która znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, ale także w medycynie i kosmetyce.
Przeziębienie w upalne dni?
Mitem jest, że tylko zima i jesień wystawiają nasz organizm na ciężkie próby. Paradoksalnie, gdy z nieba leje się żar i pojawiają się pierwsze upalne dni bardzo łatwo o przeziębienie i grypę.
Rodzina a zdrowe odżywianie
Dziecko zaczyna grymasić przy stole? Znowu zmuszasz je do jedzenia, stosując różnorodne techniki i wyszukane sposoby? A może boisz się, by u Twojego dorastającego dziecka nie pojawiły się zaburzenia związane z odżywianiem? Jak w takim razie nie dopuścić do ewentualnych problemów w kwestii łaknienia, jak się ustrzec przed nimi?
Choroba lokomocyjna - jak sobie pomóc?
Na horyzoncie okres wakacyjno-urlopowy. Dla wielu z nas będzie to czas bliższych lub dalszych wyjazdów samochodem, pociągiem czy samolotem.
Ulga dla zmęczonych oczu
Oczy pieką, łzawią, są podrażnione... to znak, że są przemęczone. Często taki stan jest skutkiem braku snu, wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem, telewizorem lub intensywnego promieniowania słonecznego.
Co można zrobić ze szparagów?
Szparagi są doskonałym dodatkiem do różnych potraw, ale mogą również być samodzielnym daniem lub efektowne przystawką.
Newsletter

Szukasz kulinarnych inspiracji? Zapisz się na newsletter smaczny.pl aby co kilka dni otrzymać od nas porcję ciekawych przepisów i porad.

Newsletter jest i będzie bezpłatny. Nikomu nie przekazujemy Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili ze smaczny.pl.

Progmid 2003 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.